ՀՐԱՄԱՆ

2021-2022 ուստարվա 9-րդ դասարանցիների ավարտական քննությունների կազմակերպման հրաման

Քննությունները սկսվում են առավոտյան ժամը 09 00-ին: Սովորողները Հաստատություն  են ներկայանում  ժամը 0845-ին՝ անձը հաստատող փաստաթղթով, սև գելային գրիչով, անհատական թվային գործիքով (նոթբուկ, պլանշետ):

Ֆիզկուլտուրային՝ սպորտային հագուստով, ջրով։

Ավարտական քննությունների օրեր

Առարկա Օր Քննության սկիզբ Տևողություն
1 Հայոց պատմություն Հունիսի 8 09:00 բանավոր
3 Օտար լեզու Հունիսի 16 09:00 բանավոր
4 Ֆիզկուլտուրա Հունիսի 24 09։00 նորմատիվներ
5 Բնագիտություն Հունիսի 23 10:00 120 րոպե
6 Հայոց լեզու (կենտրոնացված) Հունիսի 28 10:00 120 րոպե
7 Մաթեմատիկա Հունիսի 30 10:00 120 րոպե

 

Ավարտական քննությունների խորհրդատվությունների օրեր

 

Առարկա Օր  Սկիզբ
1 Հայոց պատմություն Հունիսի 7 10:00
2 Գրականություն Հունիսի 10 13։00
3 Օտար լեզու Հունիսի 15 10:00
4 Բնագիտություն Հունիսի 22 10:00
5 Հայոց լեզու(կենտրոնացված) Հունիսի 27 10:00
6 Մաթեմատիկա Հունիսի 29 10:00

Հունիսի 8 Հայոց պատմություն (բանավոր, 192 սովորող)

Քննության ընթացքի կազմակերպիչներ

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                             օգնական
  3. Քննող ուսուցիչ ՝ Վարդան Կարապետյան, ընթերակա՝ Գառնիկ Սահակյան/9-րդ դասարանների գրասենյակ/
  4. Քննող ուսուցիչ ՝ Լիլիթ Յախինյան, ընթերակա՝ Աննա Խաչատրյան/ փոքր դահլիճ/
  5. Քննող ուսուցիչներ՝ Աշոտ Տիգրանյան,  Արմեն Ոսկանյան /ընթերցասրահ/
  6. Քննող ուսուցիչ ՝ Սամվել Թամազյան, ընթերակա՝ Ստելլա Մնացականյան/համերգասրահ/
  7. Բուժքույր՝ Արծվիկ  Մանուկյան

 

Ժամանակացույց

  • 9․1 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․2 դասարան՝ 09։00
  • 9․3 դասարան՝ 13։00
  • 9․4 դասարան՝ 09։00
  • 9․5 դասարան՝ ժամը 13։00
  • 9․6 դասարան ՝ ժամը 13։00
  • 9․7 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․8 դասարան՝ ՝ ժամը 13։00

Հունիսի 13 Գրականություն (բանավոր, 192 սովորող)

Քննության ընթացքի կազմակերպիչներ

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                            օգնական
  3. Քննող ուսուցիչ՝ Անուշ Ներսիսյան, ընթերակա՝ Հասմիկ Թոփչյան / 3․4 սենյակ/
  4. Քննաող ուսուցիչ ՝ Մերի Սարգսյան, ընթերակա՝ Նունե Մովսիսյան /3․3 սենյակ/
  5. Քննող ուսուցիչ ՝ Երանուհի Խլղաթյան, ընթերակա՝ Հասմիկ Ղազարյան / 3․1 սենյակ/
  6. Քննող ուսուցիչ ՝ Սոֆյա Այվազյան, ընթերակա՝ Արևիկ Ներսիսյան /3․6 սենյակ/
  7. Քննող ուսուցիչ ՝ Ելենա Սարգսյան, ընթերակա՝ Տաթև Աբրահամյան / 3․2 սենյակ/
  8. Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

Ժամանակացույց

  • 9․1 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․2 դասարան՝ 09։00
  • 9․3 դասարան՝ 09։00
  • 9․4 դասարան՝ 09։00
  • 9․5 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․6 դասարան ՝ ժամը 13։00
  • 9․7 դասարան՝ ժամը 11։00
  • 9․8 դասարան՝ ՝ ժամը 13։00

Հունիսի 16 Օտար լեզու (բանավոր, 195՝ ռուսերեն 85, անգլերեն 110 սովորող)

 

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                             օգնական
  3. Քննող ուսուցիչ անգլերեն՝ Հերմինե Գևորգյան, ընթերակա՝ Լուսինե Բուշ/ 3․1 սենյակ/
  4. Քննող ուսուցիչ անգլերեն՝ Իրինա Ապոյան, ընթերական՝ Տաթև Ալեքսանյան/3․2 սենյակ/
  5. Քննող ուսուցիչ անգլերեն՝ Նունե Այդինյան, ընթերակա՝ Աննա Գանջալյան/ 3․6 սենյակ/
  6. Քննող ուսուցիչ անգլերեն՝ Անիկ Խաչատրյան, Սիլվա Հարությունյան/ 3․4 սենյակ/
  7. Քննող ուսուցիչ ռուսերեն՝ Ժաննա Հակոբյան, Գայանե Փարվանյան/ 3․3 սենյակ/
  8. Քննող ուսուցիչ  ռուսերեն՝ Նունե Սմբատյան, ընթերակա՝ Անի Ավետիսյան / ընթերցասրահ/
  9. Ռուսերենի ստուագարք՝ Մարիամ Քալանթարյան /3-րդ հարկի միջանցք/
  10. Անգլերենի ստուգարք՝ Անի Մրտեյան/3-րդ հարկի միջանցք/

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

Ժամանակացույց

  • 9․1 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․2 դասարան՝ 09։00
  • 9․3 դասարան՝ 09։00
  • 9․4 դասարան՝ 09։00
  • 9․5 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․6 դասարան ՝ ժամը 12։00
  • 9․7 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․8 դասարան՝ ժամը 12։00

Հունիսի 17 Ֆիզկուլտուրա  (195 սովորող)

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                             օգնական
  3. Մարզիչներ՝ Միքայել Ղազարյան, Անդրանիկ Մանուչարյան, Ալինա Թումասյան, Գևորգ Հազարումյան, Էրիկ Իսահակյան, Ռուբեն Բաղդասարյան, Նառա Հարությունյան, Գոհար Դանիելյան, Հասմիկ Սիմոնյան

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

 

Հունիսի 23 Բնագիտություն ( 195 սովորող՝ աշխարհ124, ֆիզիկա 31, քիմա 10, կենսաբանություն 30)

  1. Մարթա Ասատրյան                        նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական
  3. Հերմինե Գևորգյան
  4. Իրինա Ապոյան
  5. Հերմինե Անտոնյան
  6. Ռինա Շագինյան
  7. Վարդան Կարապետյան
  8. Նունե Մովսիսյան
  9. Լուսինե Սարգսյան
  10. Աննա Խաչատրյան
  11. Սյուզի Հակոբյան
  12. Սիլվա Հարությունյան
  13. Անիկ Խաչատրյան
  14. Կարինե Թևոսյան
  15. Ռուզաննա Սարգսյան
  16. Արման Երանոսյան
  17. Լիլիթ Յախինյան
  18. Սամվել Թամազյան
  19. Թաթուլ Շահնազարյան

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

Ստուգող հանձնաժողով

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական
  3. Լուսինե Սարգսյան
  4. Անի Տեր Արսենյան
  5. Նարինե Պողոսյան
  6. Արմինե Տեր Արսենյան
  7. Ռիմա Երեմյան
  8. Գայանե Սարգսյան՝ աշխարհագրության մասնագետ
  9. Անուշ Ասատրյան՝ կենսաբանության մասնագետ
  10. Գոհար Իսկանդարյան՝ ֆիզիկայի մասնագետ
  11. Վեներա Խառատյան՝ քիմիայի մասնագետ

 

Հունիսի 28  հայոց լեզու (կենտրոնացված, 192 սովորող )

 

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                          օգնական

Ստուգող հանձնաժողով

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

Հունիսի 30 Մաթեմատիկա (կենտրոնացված, 195 սովորող)

 

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական

Ստուգող հանձնաժողով

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

Թողնել պատասխան

Ձեր էլ-փոստի հասցեն չի հրապարակվելու։